Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, koca lisans eğitimini Kıymet Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kurum düzlükında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde marka kuruluşu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze denli yetişek dalünde eş olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En cesim ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çallıkışmalar yürüten KALKO, birsonsuz futbol, basketbol köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arazi aldığı Mehabetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yüzı keşik Türkiye’nin en cesim özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir patronaj kurulunda arazi almaktadır.

KALKO, yetişek düzlükında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı birsonsuz toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Yetişek Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında yetişek düzlükında projeler yürütmektedir. Her sene birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko