Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sabah akşam giriş fail ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 gün önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çtuzakındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir denetçi bile arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan denetçi katkısızlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseri kullanıcı adınızı bileğişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun mirlıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde konum vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri evet da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram bağlantısı istediği muhtevain şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çkaldırmak muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişgüzel farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Nasıl Sonuç Alınır?
Instagram hesabı çtuzakınan evet da hacklenen kişiler muhtevain ne günah ki çok okkalı muamele bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok okkalı payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye gerçekte değişik kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Racon: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çtuzakışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi bileğişçiliktirin ve çabucak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Racon: Instagram hesabınız çtuzakındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram oranlama şifreniz bileğişçiliktiğinde yahut kullanıcı adınız bileğişçiliktiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğişçiliktirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişçiliktiren sen bileğilsen, hesabını güvene tuzak” evet da kâh “bileğişçilikikliği mazi tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız lakin ekseri saldırganlar elektronik posta adresini bileğişçiliktirdiği muhtevain sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?